Jak vznikl nápad

které jste se na webu dostaly až sem do kapitoly o nás.

Jsme malá firma, založená na náhodném setkání a chuti dělat něco nového pro radost sobě a klientům.

Příběh je prostý, na projektu pro finanční společnost v Saigonu jsem potřebovala boty, abych v nich vydržela celý den v bance a přežily chůzi po tamních chodnících nebo spíš řekněme "komunikacích". Místní kolegyně v kanceláři mi daly adresu, kam chodí nakupovat. 

Na adrese byl malý úhledný krámek, plný botiček .... ve velikosti 35. Takže pro Evropanku ne malého vzrůstu něco jako z Gulliverovy cesty.

Lámanou angličtinou mi syn majitelky tvrdil, ať přijdu zítra, že bude i něco pro mě. Tomu se dalo těžko věřit, a tak mě zavedli podívat se do dílny.

Rodina - maminka, dva synové a snacha s asi 8 zaměstnanci šili ručně boty. Vonělo to tam kůží a ševcovským lepidlem. A mě to naprosto dostalo.

Oni mi do druhého dne ušili lodičky na podpatku, ve kterých se dalo chodit hned a bez odřenin z nových bot. To byla středa. Na sobotu jsem si objednala dalších 14 párů. A získala titul "The most crazy customer"  V neděli jsem jela na týden domů a chtěla jsem přivézt dárky.

Ty boty seděly dceři i kamarádkám.

A tak to začalo. 

S paní Vy a její rodinou jsme se rozhodly, že ta spolupráce by mohla dělat radost nám oběma i vám, klientům.

Všem, co mají rády boty, nějak se necítí v průmyslovém průměru a do teď si vyčítaly, že mají nohu moc velkou, moc malou a podobné nesmysly ...

Mít kožené boty, ručně šité v malé rodinné dílně v Saigonu s třicetiletou tradicí stojí za vyzkoušení.

 

Vaše

Jana Kolářová

YOURWAY SHOES